Patatesli Makarna Salatası

Patatesli Makarna Salatası

Patatesli makarna salatası özellikle patatesi sevenler tarafından tercih edilir. Kısaca patatesli makarna salatası tarifimizi anlatmaya başlayalım. Makarnamızı haşlayarak işe koyulalım. Üç diş sarımsağımızı ezerek, bir su bardağı yoğurdun içine...
Kullanıcılar
Yemek

Bezelyeli Makarna Salatası

Bezelyeli Makarna Salatası
Bezelyeli Makarna Salatası
Bezelyeli makarna salatası çoğumuzun sevdiği bir tattır. Fazla vakit kaybetmeden bezelyeli makarna salatası tarifimize geçelim. Öncelikle makarnamızı biraz yağ ve tuz ilave ederek haşlamaya başlayalım. Tam olarak haşlanan makarnalarımızı ılık sudan geçirerek süzelim. Bezelyelerimizi bir miktar tuz koyarak 2 dk. civarında haşlayalım. Haşlanan bezelyeleri süzüp su ile soğutarak, makarna ile karıştırıp, harmanlayalım.

Domateslerimizi çekirdekli ise çekirdeklerini çıkartıp ince şeritler haline getirelim. Şerit şeklini alan domateslerimizi tuz ve damak tadına uygun ise karabiberle iyice karıştıralım. Bu karışımı da makarna salatamıza katalım. Yoğurt, mayonez, dereotunu ve bir miktarda karabiber katarak iyice harmanlayalım. Bezelyeli Makarna salatası bitmek üzere. Son olarak da bu hazırlamış olduğumuz sosu makarnamızın üzerine ekleyerek, servise sunabiliriz.

. Makarna (100 gr.)
. Sıvı yağ (3 yemek kaşığı)
. Bezelye (100 gr.)
. Domates (2 adet)
. Dereotu (yarım demet)
. Mayonez (50 gr.)
. Yoğurt (75 gr.)
. Karabiber
. Tuz
12052 Okunma