Bezelyeli Makarna Salatası

Bezelyeli Makarna Salatası

Bezelyeli makarna salatası çoğumuzun sevdiği bir tattır. Fazla vakit kaybetmeden bezelyeli makarna salatası tarifimize geçelim. Öncelikle makarnamızı biraz yağ ve tuz ilave ederek haşlamaya başlayalım. Tam olarak haşlanan makarnalarımızı...
Kullanıcılar
Yemek

Tavuklu Makarna Salatası

Tavuklu Makarna Salatası
Tavuklu Makarna Salatası
Tavuklu makarna salatası özellikle, tavuk sevenler için değişik bir damak tadı sunmaktadır. Tavuklu makarna salatası için, ilk olarak her zaman ki gibi makarnalarımızı haşlayıp süzelim ve ardından da soğumaya bırakalım. Tavuklu makarna salatası menümüze asıl tat verecek olan tavuklarımızı iyice haşlayıp, küçük parçalara ayıralım. Tavuk parçalarının çok fazla küçük olmamasına dikkat edelim. Aynı şekilde tavukları da soğumaya bırakalım.

Derin bir kap alıp içerisine parçaladığımız tavukları, ezilmiş sarımsağı, bezelye, dereotu, mısır ve havuçlarımızı atıp birbirlerine güzelce karıştıralım. Bu karışımı yapmak için konserve garnitürlerde kullanılabilir. Hazırlamış olduğumuz bu malzemeleri makarnanın üzerine dökelim. Servis tabağımıza aldığımız tavuklu makarna salatası hazır durumda. İstenildiği takdirde tavuklu makarna salatası üzerine biraz daha mayonez ve dereotu katarak süsleyebiliriz.

. Makarna (1 bardak)
. Havuç (1 bardak rendelenmiş)
. Mısır (1 bardak haşlanmış)
. Mayanoz (1 bardak)
. Sarımsak (iki diş)
. Bezelye (6 yemek kaşığı haşlanmış)
. Dereotu (1 demet)
8549 Okunma